Doğu Anadolu Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Doğu Anadolu Bölgesini bizimle keşfetmeye ne dersiniz?

Tur Programı

1. Gün:

1.GÜN: Belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimizle gece yolculuğuna başlıyoruz. Karamürsel otogar  20:00  Değirmendere duraklar 20:20 Gölcük duraklar 20:30 İzmit Perşembe pazarı 20:45 de hareket edecek olan turumuz    Adapazarı – Ankara – Kırıkkale – Yozgat üzerin den sabah saatlerinde Sivas a varış serbest sabah kahvaltısının(ekstra) ardından Atatürk kongre ve etnografya müzesi ve gök , çifte minareli şifaiye, buruciye medreseleri gezisi ve bilgilendirilmesi ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket.(Sivas)


2. Gün:

2.GÜN: Otelde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından  Erzincan'a varış. İlk olarak ekşi su mesire yeri ve horhor deresinin görülmesi.. dünyaca ünlü çağlayan şelalesinde muhteşem manzara eşliğinde çay keyfi. Merkezde terzi baba türbesinin görülmesi ünlü bakırcılar çarşısında el emeği göz nuru bakırlar ve Erzincan tava leblebisi alışverişi için serbest zaman sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.(Erzincan)


3. Gün:

3.GÜN: Otelde alınan Açık büfe kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz.  Yol üzerindeki Tercan - Mama Hatun Türbesi ile Kervansarayı'nın görülmesi ve Erzurum'a varış. Erzurum'da; Çifte Minareli Medrese, Kongre Binası, Oltu Taşı üretim ve pazarlaması yapılan Taş Han, Yakutiye Medresesi (Müze), Üç Kümbetler, Erzurum Kalesi ve eski evlerin görülmesi Yolumuz üzerindeki Çobandede Köprüsü 'nün gezilmesinden sonra Kars’ta yürüyerek yapacağımız şehir turunda; Kars Kalesi, Oniki Havari Kilisesi, Osmanlı Köprüsü ve Hamamı, Rus dönemi taş yapıların ( Defterdarlık Binası, Saglık Müdürlüğü, Belediye’nin) görülmesi sonrası Akşam yemeği ve konaklama  otelimizde.(Kars)


4. Gün:

4.Gün:Otelde alınan Açık büfe kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Kars Ani Harabeleri'nde Katedral, Tigran Honents Kilisesi, Ana Cadde,Ebu'l Manuçer Camii, Kervansaray, sur ve kapıların gezilmesi ve Iğdır’da kısa bir moladan sonra Doğubeyazıt’a hareket. Yolumuz üzerinde Büyük ve Küçük Ağrı Dağları'nın uzaktan görüntülenmesi. Doğubeyazıt'a varış. Çarşıların gezilmesi. Akşam yemeği ve konaklama  otelimizde (Doğubeyazıt)


5. Gün:

5.GÜN:Otelimde alacağımız Açık büfe Kahvaltı sonrası Bütün ovaya tepeden bakan konumuyla, birbirinden eşsiz taş işlemeli anıtsal kapılarıyla, 116 odalı muhteşem bir saray yapısı bizi bekliyor. İshak Paşa sarayı  gezilmesi sonrası Van’a hareket.Yol üzerinde Muradiye Şelalesi’nin görülmesi. Eski Van Kalesi gezimiz sonrası otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.(Van)


6. Gün:

6.GÜN: GEVAŞ, AKDAMAR ADASI, AHLAT, TATVAN Otelimizde aldığımız Açık büfe Kahvaltı sonrası Gevaş'tan binilecek tekneyle Akdamar Adası'na hareket. Adanın ve Akdamar Kilisesi'nin gezilmesinden sonra Tatvan üzerinden Ahlat'a hareket. Tarihi Ahlat Mezarlığı, Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet ile bastoncuların gezilmesi. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde(Tatvan)

 


7. Gün:

7.GÜN:  BİTLİS, ELAZIĞ Otelimde alınan Açık büfe kahvaltı sonrası  Bitlis'e hareket. Bitlis’de İhlasiye Külliyesi ile Etnoğrafya Müzesi'nin gezilmesi ve Elazığ'a hareket. Harput'ta Kale, Ala Mescid, Kurşunlu Camii, Eski Hamam ve Ulu Cami'nin gezilmesinden sonra Elazığ'daki otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde (Elazığ)


8. Gün:

8.GÜN:ELAZIĞ, MALATYA , KAYSERİ ,ANKARA  Otelimizde aldığımız Açık büfe kahvaltı sonrası Elazığ daki otelimizden ayrılarak Malatya kayseri Ankara yol güzergahımız ile geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz akşam saatlerinde siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki uniteam  gezimizde buluşmak dileğiyle veda ediyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Yarım Pansiyon otel konaklama
 • Otellerde Sabah ve Akşam açık büfe yemekler
 • Otellerde 7 Açık büfe Sabah kahvaltısı 
 • Otellerde 7 Açık Büfe akşam yemekleri 
 • Gün boyu Rehber eşliğinde çevre gezileri
 • Otobüs içi sıcak soğuk İkramlar
 • Otobüs ile gidiş dönüş ulaşım
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı
 • Tüm Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri
 • Van Gölü Tekne gezisi
 • Ekstra turlar ve araçlar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Doğu Anadolu Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri