Galatya Turu

En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

GALATYA TURU

ÇORUM - TOKAT -AMASYA - HATTUŞAŞ

Çorum - Hattuşaş Antik Kenti - Alacahöyük - Yazılı Kaya – Boğaz Kale -Tokat - Ballıca Mağarası  - Latifoğlu Konağı - Mevlevi Hane -Taş han -  Amasya

2 Gece 3 Gün Konaklamalı

Otelde Sabah ve Akşam Yemekleri

Gün Boyu Rehber Eşliğinde Çevre Gezileri

#keşfetmekiçingidelim

 

1. Gün:

 Çorum - Hattuşaş Antik Kenti - Alacahöyük - Yazılı Kaya – Boğaz Kale 

 Belirtilen kalkış noktalarından Karamürsel Otogar dan 00:00 , Değirmendereden 00:15 - Gölcük: 00:30 - İzmit 00:45 te hareket edecek turumuz İzmit - Bolu - Gerede- Osmancık yol güzergahı ile Osmancıkta alacağımız serbest kahvaltı ( Ekstra ) sonrasında Çorum a ulaşıyoruz.Güne Başlıyoruz Orta Karadeniz`in illerinde Asurlardan başlayıp sırası ile Hititler, Frigler, Roma ve Bizans`a ev sahipliği yapmış olan Hattuşaş Antik Kenti`ne doğru yola çıkıyoruz. Sağlı sollu tarlalar arasında yapacağımız yolculuk sonrasında Boğazköy`ün içinden geçerek M.Ö 4500` lü yıllara kadar tarihi dayanan bu antik kente geliyoruz. İlk olarak Büyük Tapınağı geziyoruz. Ardından sırasıyla Büyük Kale, Nişantaşı, Hiyeroglifli Oda, Güney Kale, Kral Kapısı, Tapınaklar, Yer Kapı (fotoğraf molası), Sfenksli Kapı, Aslanlı Kapı`yı gezdikten sonra aracımıza geri dönüyor ve Tanrı Tutalya ve diğer tanrılara inançlarını yerlerine getirmek için ve her Tanrının simgesinin bulunduğu Hitit döneminden kalma Yazılı Kaya` ya gidiyoruz burada tarihe hep birlikte tanıklık edeceğiz , süremizin bitmesi ile birlikte Çorum ile Tokat arasında bulunan  Boğazkale`ye hareket ediyor Tarihi eser ve kalıntıları incelemek amacıyla Boğazköy Müzesine uğruyoruz.daha sonraki durağımız; M.Ö 3000–4000 yıllarına gitmemiz için zaman makinesine ihtiyaç duymayacağımız. Hattuşaş`ın uzantısı olan Alacahöyük `de kent kalıntıları ve müzesini inceleme ve Fotoğraf molamızın sonrasında  Serbest Yemek Molası ile birlikte Tokat`a doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde ( TOKAT )

 

 


2. Gün:

Tokat - Ballıca Mağarası  - Latifoğlu Konağı - Mevlevi Hane -Taş han -  Amasya

Değerli misafirlerimiz, sabah Otelimizde alacağımız Açık büfe kahvaltı sonrasında, sizleri büyüleyecek Jül Cesar`ın VENI-VIDI-VICI ( Geldim - Gördüm - Yendim ) dediği tokatta gezimize 1746 yılında Barok Üslupla inşaa edilmiş olan Latifoğlu konağı , Yeni çeri Ağası Sülün Ahmet Paşa tarafından 1638 yılında yaptırılan Mevlevihane, 1632 yılında İnşaa edilen bir Osmanlı eseri olan  Taş han , Ballıca mağrası gezileimiz sonrası 7.500 yıllık geçmişi Anadolu'nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan Şehzadeler şehri Amasya ya hareket ediyoruz.Gezimize,1865 yılında yaptırılan tipik bir Osmanlı konağı olan Hazeranlar Konağı ile başlıyoruz. Sonrasında Yeşilırmak kenarına yapılan Yalı Boyu Evlerinin cumbalarını izliyoruz. Ardından sultan II. Bayezid adına 1485 yılında yapılan içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan Sultan II. Bayezid Külliyesini geziyoruz. Buradan Burma Minareli Camii ve şehzadeler parkını geziyoruz. İçinde ilhanlılar döneminde kalma 6 adet mumyanın en fazla ilgi çektiği Amasya Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze gezimiz sonrasında Helenistik dönme ait olduğuna inanılan ve mitoloji`ye göre Ferhat`ın, Şirin`e kavuşmak adına dağları kazarak oluşturduğu ve bu adı taşıyan Ferhat ile Şirin Su Kanallarını ziyaret ediyoruz.Gezilerimiz sonrası günün yorgunluğunu atmak ve dinlenmek için otelimize doğru hareket ediyoruz akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Amasya )

 


3. Gün:

Geri Dönüş Yolculuğu

Otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz akşam saatlerinde siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezimizde buluşmak dileğiyle veda ediyoruz.


Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 28 Ekim

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  28.10.2021799,00 TL1.000,00 TL 799,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
  4 - 6 Yaş 450,00 TL
  7 - 12 Yaş 799,00 TL
  0 - 3 Yaş Ücretsiz
  4 - 6 Yaş 450,00 TL
  7 - 12 Yaş 799,00 TL
  Taksitler »

  Yorumlar


  Galatya Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri