GAP Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Eşsiz tarihi ve lezzetli yemekleriyle GAP 'ı Bizimle keşfetmeye ne dersiniz?

Tur Programı

1. Gün:

Belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimizle gece yolculuğuna başlıyoruz. Karamürsel otogar  20:00  Değirmendere duraklar 20:20 Gölcük duraklar 20:30 İzmit Perşembe pazarı 20:45 de hareket edecek olan turumuz    

1,Gün: Yolda aldığımız serbest kahvaltının (ekstra) ardından, dinlerin ve dillerin kardeş gibi koyun koyuna yaşadığı, hoşgörünün ve farklı kimliklere saygının başkenti, Roma döneminde olimpiyatlar şehri diye bütün dünyada nam salmış Hatay ili merkezi Antakya’ya ulaşıyoruz. Dünyanın ikinci büyük Mozaik Müzesi olan Hatay Müzesini geziyoruz. Müze gezimiz sonrasında dünyanın ilk mağara kilisesi St. Pierre Kilisesi’nin tadilatta olması nedeniyle dışarıdan panoramik olarak görüyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olan ve içerisinde Hz İsa’nın havarilerinden Yahya, Yunus, Şem'un-ı Sefa ve Yasin suresinde adı geçen Habib–i Neccar’ın da kabrinin bulunduğu Habib Neccar Camini ziyaret ediyoruz.   Ve ardından Hatay mutfağının yöresel lezzetlerini tatmak üzere öğlen yemeği alıyoruz . sonrası  Eski Antakya Evlerini göreceğimiz sokaklarda yürümeye başlıyor, Katolik, Ortodoks Kiliselerini ziyaret ediyoruz. (Ziyarete açık olduğu takdirde kiliseleri görebiliriz.) Sonrasında Antakya’nın modern halini bize unutturacak olan Uzun Çarşı’ya giriyoruz. Ardından eski dönemlerde Antakyalı zenginlerin yazlık olarak kullandığı ve çağlayanlarından su kanallarıyla şehre su getirilen Defne (Harbiye)’de geziyoruz. Harbiye’deki gezimizden sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacak.  (ANTAKYA)


2. Gün:

2. Gün: Sabah alınan Açık büfe Kahvaltı Sonrası  İslahiye üzerinden düşman işgali sırasındaki şanlı direnişiyle 1927 yılında “Gazi” unvanı alan Antep’e varıyoruz. Antep gezimize dünyanın en zengin mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaik Müzesi ile başlayacağız. Roma İmparatorluğunun en doğudaki, en önemli kenti olan Zeugma’dan son on beş yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikâyenin izini süreceğiz. Müzede ayrıca pek çok arkeolojik parça da sergilenmektedir. Müzeden sonra öğle yemeğimizde Antep mutfağının en leziz yemeklerini yiyerek gezimize devam ediyoruz. Eski şehirde yapacağımız yürüyüş turunda, şehrin merkezini oluşturan kaleyi, Antep’in pek çok tarihi han, cami ve çarşısını  görerek Bakırcılar Çarşısı’na ulaşıyoruz. Alışveriş için fazlasıyla serbest zamanınız olacak. Serbest zamanda “ben daha çok gezeyim” diyenlerinize rehberiniz mutlaka yardım edecektir. Serbest zamanın ardından akşam yemeği ve konaklama için otele geçiyoruz.  (GAZİANTEP)


3. Gün:

3.Gün:Sabah alınan Açık büfe kahvaltı sonrası Nizip üzerinden kelaynaklarıyla ünlü Birecik’e varıyoruz. Burada Kelaynak Koruma Çiftliğini gördükten sonra ‘siyah gül’ denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajı’nın suları altında kalan Halfeti’ye varıyoruz. Teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde yapacağımız gezi sırasında Rum Kale ve sular altında kalan minaresiyle meşhur olmuş Savaşan Köyü’nü görüyoruz. Tekne turumuz sonrasında,öğlen yemeği molası veriyoruz Ardından Göbeklitepe gezimiz sonrası Şanlıurfa şehir merkezine varıyor ve ilk olarak  Halil-ül Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamını ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından Bedesten ve Gümrük Han’da vereceğimiz serbest molanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Akşam yemeğini ardından yöresel eğlence Sıra Gecesine Çıkıyoruz. (ŞANLIURFA)


4. Gün:

4.Gün:Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası hareketle Mardine Doğru yola çıkıyoruz Viranşehir , Kızıltepe üzerinden Medeniyetin Başkenti Anadolu’nun Taş Kenti’’ olarak adlandırdığı Mardin’e varıyoruz. Otantik yapısıyla bizi karşılayan şehirde uzunca bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzafaran Manastırı gezimize başlıyoruz. Burada Kilise, Tıp Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane, Mezar bölümlerini görerek tekrar Mardin merkeze dönüyoruz. Kasımiye Medresesi ziyaretimiz esnasında göreceğimiz Mezopotamya Ovasının görüntüsü sizleri büyüleyecek. Devamında şehir merkezine ulaşarak rehberimiz eşliğinde Mardin sokakları, Kırklar kilisesi, Abbaralar, Eski PTT binası, Ulu Camii, Şehidiye Camii gibi taş işçiliğinin daha birçok ustalık eserini görebileceğimiz yürüyüşümüzü gerçekleştirirken kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız. Mardin gezimiz sonrası otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (MARDİN)


5. Gün:

5.Gün:Sabah otelde alınan açık büfe sabah kahvaltısı sonrası  Midyat a hareket ediyoruz  . Midyat’ta Sıla, Ah Bir Bulut Olsam gibi dizilerin çekildiği konukevi ziyaretimizi gerçekleştirdikten sonra Süryani ustalar tarafından yıllar boyunca geliştirilmiş ve bir kültür halini almış Telkâri sanatının örneklerini görüp satın alabileceğimiz serbest zamanımız sonrasında Hasankeyf  yolculuğumuz başlıyor. Antik Çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasan Keyf’e varıyoruz. Binlerce yıldır kıyısına kurulduğu Dicle Nehri tarafından hayat verilen, ama Ilısu Barajı ile Dicle Nehri’nin suları altında kalacak olan Hasankeyf’in hüznüne ortak olacağımız bu gezimizde görkemini hala koruyan Hasankeyf Kalesini, gizli su tünelini, El Rızık Camii’nin minaresini ve mağaraları görerek vereceğimiz serbest zamanın ardından  Batman Üzerinden Diyarbakıra doğru yolculuğumuz başlıyor. Artukoğulları döneminden beri bölgenin en önemli şehirlerinden olan Diyarbakır gezimize ilk İslam âleminin Anadolu’da beşinci Cami-i Kebir’i olan Ulucami gezimizle başlıyoruz. İçerisinde taş işçiliği ve ahşap boyama sanatlarının ince zevklerini görebileceğiniz bu güzel eseri gezdikten sonra “yaş otuz beş, yolun yarısı eder ” şiiriyle tanıdığımız Diyarbakırlı şair Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evini ziyaret ediyoruz. Her mevsim için ayrı kullanım alanları yaratılan bu güzel evde bölge sivil mimarisinin ince örneklerini görerek buradaki gezimizi sonlandırıyoruz. Panoramik olarak dünyanın ayakta kalmış en uzun ikinci surları olan kent surlarında Mardin Kapıyı, Keçi Burcunu ve 10 Gözlü Köprü ve serbest zaman sonrası  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (DİYARBAKIR)


6. Gün:

6.Gün: Sabah kahvaltısı sonrası Siverek,Hilvan,Bozova üzerinden Türkiye’nin en büyük sulama projesi olan G.A.P’ın en büyük barajı Atatürk Barajı’nı geziyoruz. Ardından Adıyaman’daki otelimize varıyoruz. Sebest zaman sonrası belirtilen saatte bizleri bekleyen minibüslerimiz ile (hava ve yol durumu müsait olduğu taktirde) Karakuş,Cendere Köprüsü, Arsemia Tapınağı,eski kalenin gezilerini yapıyor ve muhteşem gün batışıyla, ilginç doğa yapısıyla dünyanın sekizinci harikası olabilecek güzellikteki Nemrut Dağında Kommagene Krallığının tümülüsünü  tırmanıyoruz. Akşam saatlerinde otele yerleşiyoruz ve akşam yemeğini ve konaklama otelimizde. (ADIYAMAN)


7. Gün:

7.Gün: Sabah alınan Açık büfe kahvaltı sonrası geri dönüş yolculuğuna geçerek  akşam saatlerinde sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki turumuzda buluşmak dileğiyle veda ediyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 6 Gece 7 Gün Yarım Pansiyon Konaklama
 • Sabah ve Akşam Açık büfe yemekler
 • Gün boyu Rehber eşliğinde çevre gezileri
 • Lüks otobüslerle ulaşım,otobüs içi sıcak soğuk ikramlar   
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Tüm Öğle yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri,extra turlar
 • Halfeti Tekne turu 
 • Urfa Sıra Gecesi Eğlencesi
 • Nemrut Dağı Çıkış Minibüs Ücreti
 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  GAP Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  • Program  zamanlamasında Hava yol vb… nedenlerle rehber gerekli görüldüğü taktirde değişiklik yapabilir
  • Doluluk nedeniyle otele öğle saatlerinde girilmesi gerekirse program öne alınabilir
  • Otel isimleri tur gününe kadar değişiklik gösterebileceği için programda yazılmamıştır.gerekli bilgi ofisimizden öğrenebilirsiniz.

  İptal Şartları


  Vize Bilgileri