Kapadokya Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Masalsı bir diyar olan kapadokya'yı keşfe çıkıyoruz.

Tur Programı

1. Gün:

1.Gün : Belirtilen kalkış noktalarından Karamürsel otogar  23:00  Değirmendere duraklar 23:20 Gölcük duraklar 23:30 İzmit Perşembe pazarı 23:45 de hareket edecek olan turumuz İzmit Adapazarı – bolu – Ankara – Aksaray yol güzergahı ile sabah saatlerinde Aksaray a varacak olup ağaçlı dinlenme tesislerinde serbest sabah kahvaltı molası ( ekstra ) veriyoruz.

 Aksaray da alınan kahvaltı sonrası belirtilen saatte hareket ile  Güzelyurt üzerinden uzunluğu 14 km bulan yüksekliği 150 mt olan melendiz çayının yıllar boyu aşındırması sonucu oluşan IHLARA VADİSİ ne varış. Bu vadide bulunan en belirgin kiliseler olan ağaçaltı kilisesi – sümbüllü kilisesi  ve yılanlı kilisesini gezdikten sonra ilk olarak Hititlerin inşa etmeye başladığı Derin kuyu yer altı şehrine hareket ediyoruz. 7 km çapı 60 mt bulan derinliğiyle bu muhteşem yapı uzun süre hafızalarınız dan silinmeyecek ardından güzel atlar diyarı Kapadokya ya hareket ve otele yerleşme. Belirtilen saatte otel lobisinde buluşup üzüm kültürünün ve şarapcılığın çok yaygın olduğu bölgede turasan şarap mahzenlerini geziyoruz ardından öğlen yemeği almak için uçhisar a doğru hareket ve alınan açık büfe yemek ardından gezimize onyx atölyesi ile başlıyoruz taşın yapısı ve işlenişi ile ilgili bilgi aldıktan sonra alışveriş için serbest  zaman. ardından bölgeye ait çanak çömlek atölyesinde gösteri seyretmek için Avanos a doğru hareket ve burada çömlek ustalarının misafirlerimiz için hazırladığı  şovu seyrettikten sonra dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilir. Günün son gezisi olan bölgede simge haline gelen 3 güzeller peri bacasında fotoğraf molası ve ardından otele hareket akşam yemeği ve konaklama otelimizde (Floria Hotel)


2. Gün:

2.Gün: Otelde alınan açık büfe sabah kahvaltısı sonrası bizlere katılan rehberimiz den bölge hakkında bilgi almaya başlıyoruz . ve ilk olarak dervent vadisine hareket ediyoruz. Kayaçların ve peribacalarının hayvan şeklinde erezyona uğradığı bölgeyi gördükten sonra zelve açık hava  müzesine doğru hareket 1 saatlik rehber ile gezi sonrası üçlü birleşik ve tek peribacaları ile meşhur olan paşabağ gezdikten sonra o ağacın altı na hareket ederek güvercinlik vadisini panaromik şekilde izledikten hemen sonra öğlen yemeği (ekstra) için uçhisar a geçiyor yemek sonrası gezimize uçhisar kalesinden başlıyoruz hava şartları izin verdiği taktirde Erciyes dağının güzelliğini de tam karşınızda  görebilirsiniz. Kalede belirtilen saatte rehberimiz ile toplanıp göreme açık hava müzesine doğru ilerliyoruz burada sürecek olan 2 saatlik gezimiz ardından Aksaray Şereflikoçhisar Ankara Bolu Kocaeli yol güzergahı ile akşam saatlerinde siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz noktaya bırakıyor bir sonraki turumuzda buluşmak üzere veda ediyoruz.

 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 1 gece otel konaklaması

 • Sabah Akşam Açık Büfe yemekleri

 • Lüx Otobüs ile ulaşım

 • Araç içi ikramlar Sıcak- Soğuk

 • Rehberlik hizmeti

 • Tur Programında belirtilen Tüm çevre gezileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda Belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı
 • Ekstra türk gecesi                                                                      
 • Öğlen yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Müze ören yerleri ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Kapadokya Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri