Şeb i Arus Turları Hazret-i Mevlana'nın 748. Vuslat Yıl dönümü Şeb -i Arus törenleri biletleri dahil 1 Gece 2 Gün Konya konaklamalı Rehber eşliğinde geziler en ekonomik fiyatlar Uygun ödeme seçenekleri Uniteam turda Hemen yerinizi ayırtın Fırsatları kaçırmayın

Konya Şeb i Arus Turu

En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

KONYA SEB-İ ARUS TURU

Hz. Mevlana'nın 748. Vuslat Yıldönümü

1 Gece 2 Gün Konaklamalı

Otelde Sabah ve Akşam Yemekleri 

MEVLANA MÜZESİ - ŞEB-İ ARUZ TÖRENİ -

NASRETTİN HOCA TÜRBESİ

!SEB- İ ARUS GÖSTERİ BİLETİ FİYATA DAHİLDİR!

 

#kesfetmekiçingidelim

1. Gün:

Hz. Mevlana Müzesi Alaattin Camii - Şeb-i Arus Törenleri

Belirtilen kalkış noktalarından Karamürsel otogar  21:00  Değirmendere duraklar 21:20 Gölcük duraklar 21:30 İzmit Perşembe pazarı 21:45 de hareket edecek olan turumuz .Adapazarı – Eskişehir- Emirdağ – Akşehir yol güzergahı ile sabah saatlerinde Kirazlı bahçe dinlenme tesislerinde serbest kahvaltı (Ekstra) molası sonrası Türkiye'nin yüzölçümü bakımından en büyük ili ve en kalabalık yedinci şehri. olan Konya'ya ulaşıyoruz.İlk durağımız  Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi, günümüzde ise "Gel, Gel, ne olursan ol, gel” sözü ile tüm Dünya'ya nam salmış olan Hz. Mevlana Müzesi ile gezimize dervişane kapısından girerek başlıyoruz. Avlunun kuzey ve batı yönü boyunca derviş hücreleri yer almaktadır. Güney yönü, matbah ve Hürrem Paşa Türbesi'nden sonra, Üçler Mezarlığı'na açılan Hâmûşân (Susmuşlar) Kapısı ile son bulur. Avlunun doğusunda ise Sinan Paşa, Fatma Hatun ve Hasan Paşa türbeleri yanında semahane ve mescit bölümleri ile Mevlâna ve aile fertlerinin mezarlarının da içerisinde bulunduğu ana binayı gezdikten sonra Yavuz Sultan Selim'in 1512 yılında yaptırdığı üzeri kapalı şadırvan ile "Seb-i Arûs" havuzu ve avlunun kuzey yönünde yer alan selse bil adı verilen çeşme ile gezimizi tamamlıyoruz Rehberimizin belirttiği  yerde Öğle yemeği (Ekstra) molası sonrası Mihrabından minberine, çinilerinden minaresine kadar Türk sanatının en değerli eserlerinden biri olan Alaattin Camii ve tepesi gezimizle devam ediyoruz Panoramik Şehir gezisi yaparak Otelimize yerleşiyoruz Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

NOT: 19:30 da Otel lobisinde Toplanıyoruz Şeb i Arus Tören alanına doğru hareket ediyoruz

 

Yeme  İçme  Bilgileri:

Sabah Kahvaltısı: Kirazlı bahçe dinlenme tesislerinde serbest olarak alınacaktır(Ekstra)

Öğlen Yemeği: Konya şehir merkezinde serbest olarak alınacaktır (Ekstra)

Akşam Yemeği : Otelimizde Açık büfe veya Set menü şeklinde alınacaktır tur ücretine dahildir

 

2. Gün:

Nasrettin Hoca Türbesini - Geri Dönüş Yolculuğu

Değerli misafirlerimiz Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Otelimizden ayrılıyoruz Akşehir'e doğru hareket ediyoruz. Türk mizahının önemli isimlerinden birisi ve kurucusu olan Güldürürken düşünmeyi dustur edinen Nasrettin Hoca Türbesini ziyaret ediyoruz Serbest zaman sonrası Geri dönüş yolculuğuna başlıyoruz akşam saatlerinde siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz noktaya bırakıyor bir sonraki turumuzda buluşmak üzere veda ediyoruz.

Yeme  İçme  Bilgileri:

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık büfe şeklinde alınacaktır tur ücretine dahildir

Öğlen Yemeği: Yol Üzerinde serbest olarak alınacaktır (Ekstra)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 10 Aralık

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  10.12.2021690,00 TL790,00 TL 690,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
  4 - 6 Yaş 550,00 TL
  7 - 12 Yaş 690,00 TL
  0 - 3 Yaş Ücretsiz
  4 - 12 Yaş 690,00 TL
  Taksitler »

  Yorumlar


  Konya Şeb i Arus Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Gezi Süresi  1 Gece 2 Gün olup 1 Gece otel konaklamalıdır
  * Paket fiyatlarımız otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
  * Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
   Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standarthalfelarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
  * Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
  * Program zamanlamasında (Gün içerisinde gezilecek ziyaret noktalarının sıralamasında veya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
  * Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Uniteam tur  kesinlikle sorumlu değildir.
  *Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 10 gün öncesine kadar Uniteam tur da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Uniteam tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür. 
  * Araç içerisindeki kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde kişiye aittir.
  Müzekart ve müze ören yeri girişleri (Belediye ve Özel İşletmeler dâhil) tur ücretine dahil değildir. Tüm girişler misafirlerimiz tarafından ödenir.

  İptal Şartları

  Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 5 gün öncesine kadar Uniteam Tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Uniteam Tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.


  Vize Bilgileri