Uçaklı Şanlıurfa - Gaziantep Turu - 2 Gece 3 Gün Konaklamalı,Uçak biletleri,Havaalanı transferleri ,sabah ve akşam yemekleri,rehber eşliğinde geziler dahil sınırlı sayıda kontenjan ekonomik fiyatlı tur fırsatını kaçırmayın

Uçaklı Şanlıurfa - Gaziantep Turu

En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

Uçaklı Butik Mezopotamya Turu

ŞANLIURFA -  GAZİANTEP

! Uçak Biletleri Dahil !

2 Gece 3 Gün Konaklamalı

Sabah ve Akşam yemekleri

Havaalanı Transferleri Dahil

Rehber Eşliğinde Geziler

 

#keşfetmekiçingidelim

 

1. Gün:

Göbekli Tepe - Birecik Kelaynak Kuşları - Şanlıurfa - Balıklı Göl - Mevlid-i Halil Camii - Gümrük Han - Sıra Gecesi

Belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimizle  yolculuğumuz başlıyoruz. Yalova Ramada Otel Önü 01:30  Karamürsel otogar  02:00  Değirmendere duraklar 02:15 Gölcük duraklar 02:30 İzmit Perşembe pazarı 02:45 de hareket edecek olan aracımız ile abiha Gökçen Havaalanına ulaşıyoruz.Havaalanı kontrol işlemlerini yaptıktan sonra 06:05 Sabiha Gökçen - Şanlıurfa Uçağına biniyoruz.Şanlıurfa'ya varışta bizleri bekleyen rehberimiz ve tur aracımız ile buluşarak. Gezimize UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve dünya tarihini değiştiren insanlık tarihinin bilinen ilk tapınaklarının yer aldığı Şanlıurfa Göbekli Tepe Açık hava Müzesini ziyaret ederek başlıyoruz sonrası Bir zamanlar baharın ve bereketin sembolü Nuh Peygamber’in bereket sembolü olarak Tufan’da gemisine aldığı rivayet edilen İlginç görünümlü kelaynaklarıyla ünlü Şanlıurfa'nın Birecik ilçesine ulaşıyoruzBurada Kelaynak Koruma Çiftliğini görüp ,Şanlıurfa Şehir merkezine Hareket ediyoruz gezimize İbrahim Peygamber, devrin zalim hükümdarı Nemrut ve halkının taptığı putlarla mücadele etmeye, tek tanrı fikrini savunmaya başlayınca, Nemrut tarafından bugünkü kalenin bulunduğu tepeden ateşe düştüğü yer olarak bilinen  Balıklı göl'ü ziyaret ediyoruz sonrasında  Hz İbrahim Pegamberin mezarı'nın olduğu Mevlid-i Halil Camii avlusunu ziyaret ediyoruz sonrası Gümrük hanına hareket ediyoruz Serbest zaman dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilir ve yöresel yemeklerin tadına bakabilirsiniz rehberimizin belirttiği yerde ve saatte toplanıyoruz Günün yorgunluğunu atmak ve dinlenmek için otelimize hareket ediyoruz  Akşam yemeği ve konaklama Otelimizde (ŞANLIURFA)

Not: Rehberimizin belirttiği Saatte resepsiyonda buluşuyoruz Eşsiz eğlenceleriyle Çiğ köftesiyle Tatlısı ile Şanlıurfa ile özdeşleşen Sıra gecesine Gitmek için buluşuyoruz(Ekstra)

Yeme  İçme  Bilgileri:

Öğlen Yemeği: Şanlıurfa merkezinde serbest olarak alınacaktır (Ekstra)

Akşam Yemeği : Otelimizde Açık büfe veya Set menü şeklinde alınacaktır tur ücretine dahildir

 

 


2. Gün:

Halfeti Gaziantep - Zeugma Mozaik Müzesi - Gaziantep Kalesi - Eski Antep Sokakları - Bakırcılar Çarşısı

Otelelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrası hareketle siyah gül’ denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajı’nın suları altında kalan Halfeti’ye varıyoruz. Teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde yapacağımız gezi(Ekstra) sırasında Rum Kale ve sular altında kalan minaresiyle meşhur olmuş Savaşan Köyü’nü görüyoruz. Tekne turumuz sonrasında Gaziantep'e doğru yola çıkıyoruz ,düşman işgali sırasındaki şanlı direnişiyle 1927 yılında “Gazi” unvanı alan Gaziantep şehrine ulaşıyoruz Antep gezimize dünyanın en zengin mozaik müzelerinden birisi olan .Sanat Tarihçilerinin ve arkeologların göz bebeği, hangi ülke vatandaşı olursa olsun kültür ve sanat hayranlarının Türkiye’yi ziyaret etmek için bile başlı başına bir sebep olabilecek  Zeugma Mozaik Müzesi ile başlayacağız. Roma İmparatorluğunun en doğudaki, en önemli kenti olan Zeugma’dan son on beş yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikâyenin izini süreceğiz. Müzede ayrıca pek çok arkeolojik parça da sergilenmektedir. Gezi sonrası Gaziantep Kalesini gezmek için Şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz gezimiz sonrası Serbest zaman dileyen misafirlerimiz eski Antep sokaklarında gezebilir Antep’in pek çok tarihi han, cami ve çarşısını  görebilir Meşhur Bakırcılar Çarşı görerek alışveriş yapabilir yöresel Antep mutfağının en leziz yemeklerinin ve tatlılarının tadına bakabilir alışveriş yapabilirsiniz  Rehberimizin belirttiği saatte ve yerde toplanarak Otelimize doğru hareket ediyoruz  akşam yemeği ve konaklama otelimizde (GAZİANTEP)

Yeme  İçme  Bilgileri:

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık büfe şeklinde alınacaktır tur ücretine dahildir

Öğlen Yemeği: Gaziantep merkezinde serbest olarak alınacaktır (Ekstra)

Akşam Yemeği : Otelimizde Açık büfe veya Set menü şeklinde alınacaktır tur ücretine dahildir

 


3. Gün:

Gaziantep Merkezi - Geri Dönüş Yolculuğu

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Gaziantep sehir merkezine hareket ediyoruz Serbest zaman.Gaziantep'in tarihi sokaklarını gezebilir ve alışveriş yapabilirsiniz rehberimizin belirttiği saatte buluşuyoruz. Gaziantep havalimanı'na doğru yola çıkıyoruz 18:55 Gaziantep - Sabihagökçen uçağı ile geri dönüş yolculuğuna başlıyoruz.İstanbul'a ulaştığımızda bizleri bekleyen aracımıza biniyor sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki turumuzda buluşmak dileğiyle veda ediyoruz.


Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 13 Kasım

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  13.11.20211.700,00 TL2.100,00 TL 1.700,00 TL0 - 12 Yaş 1.700,00 TL
  0 - 12 Yaş 1.700,00 TL
  Taksitler »

  Yorumlar


  Uçaklı Şanlıurfa - Gaziantep Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Gezi Süresi  2 Gece 3 Gün olup 2 Gece otel konaklamalıdır
  * Paket fiyatlarımız otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
  * Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
   Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standarthalfelarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
  * Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
  * Program zamanlamasında (Gün içerisinde gezilecek ziyaret noktalarının sıralamasında veya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
  * Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Uniteam tur  kesinlikle sorumlu değildir.
  *Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 10 gün öncesine kadar Uniteam tur da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Uniteam tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür. 
  * Araç içerisindeki kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde kişiye aittir.
  Müzekart ve müze ören yeri girişleri (Belediye ve Özel İşletmeler dâhil) tur ücretine dahil değildir. Tüm girişler misafirlerimiz tarafından ödenir.

  İptal Şartları

  Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 5 gün öncesine kadar Uniteam tur da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Uniteam tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.


  Vize Bilgileri